Teatr Satyry Zielona Mrówa w Częstochowie!!!

30 maja 2018 spektakl  „Niech się miota złość na cię, czyli mówcie prawdę bajki i satyry rzetelne” zaprezentowany został mieszkańcom Częstochowy w ramach cyklu Alternatywa Między Ścianami, która jest częścią dużego projektu "Aleje - tu się dzieje". Jak twierdzą Mrówy „wystąpić tam to nie lada gratka i zaszczyt”.  
Kilka ciekawostek:
Scena na której występował Teatr znajdowała się między Ratuszem, a Odwachem ( nazwane nieco dziwnie, Ratusz A i Ratusz B).
 W Ratuszu obecnie mieści się Muzeum Częstochowskie. Natomiast w Odwachu, który powstał w tym samym czasie, obecnie znajduje się Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowa.
 O ile wszystkim wiadomo, co to jest Ratusz, komu i czemu służył, kto miał tam swoją siedzibę, o tyle Odwach może stanowić pewną trudność . 
Spieszymy z wyjaśnieniem  - wg SJP i informacji Mrów - „odwach” to siedziba warty głównej garnizonu, w której mieszczą się także biura komendy miasta oraz … areszt.

Zapraszamy na stronę Fb Teatru Satyry Zielona Mrówa, a do artykułu dodajemy związane z nim linki:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1612908608838653&id=589676987828492

http://aleje.czestochowa.pl/events/alternatywa-miedzy-scianami-teatr-satyry-zielona-mrowa-niech-sie-miota-zlosc-na-cie-czyli-mowcie-prawde-bajki-i-satyry-rzetelne/

http://aleje.czestochowa.pl/o-projekcie/

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij