Premiera spektaklu "Nuda, czyli może by tak co zrobić"

21 maja 2019 r. odbyła się premiera spektaklu "Nuda, czyli może by tak co zrobić" Teatru Satyry Zielona Mrówa. Scenariusz powstał na podstawie sztuki Grzegorza Sławińskiego, wyreżyserował  Robert Kaczorowski.

Na to szczególne wydarzenie do naszej bursianej świetlicy jak zwykle przybyło wielu gości, zarówno Bursiaków, jak i tych  spoza Bursy. Mrówa, po raz pierwszy sięgnęła do tego typu tekstu, ale oczywiście ciągle pozostaje wierna satyrze. Nuda, jaką zobaczyliśmy w interpretacji Zielonej Mrówy była bardzo „nudna”, obfitowała w wiele zabawnych scen, piosenki, do których napisał muzykę niezawodny Łukasz Osiecki, zaś tekst Paulina. Precyzyjne współbrzmienie aktorów i zespołu muzyków (pan Andrzej Kisiel, Valeria Dułyba, Arek Kowalski), perfekcyjna gra aktorek oprawiona światłem (Kamil Krawczyk) sprawiły, że spektakl jest bardzo plastyczny, przekonywujący i przemawiający do widza. Taaaaak, zobaczyliśmy jak wyglądamy na co dzień, kiedy czas przecieka nam przez palce, kiedy brak nam impulsu do jakiegokolwiek działania. Jak nic nierobienie może nami zawładnąć, ogłupić, spłycić. Tak śmialiśmy się czasami bardzo, czasami mniej, bo ten śmiech jednak, jak to w satyrze, uświadamiał nam gorzką prawdę Nudy. Śmialiśmy się, ale wychodząc ze spektaklu, chyba nie było osoby, która, nie poświeciła chwili czasu na refleksję, nad tym smutnym – zabawnym obrazem. Warto na koniec zwrócić uwagę na niesamowitą sprawność sceniczną duetu aktorek (Maja Myszkowiak i Paulina Duda), ich pełną groteski interpretację, mimikę, gest i ruch, za co aktorki i muzycy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

                 Życzymy sukcesów! Dziękujemy Teatrowi Satyry Zielona Mrówa za ten spektakl.

Gallus Anonimus Zielonus Mróvczensis

 

„Nuda, czyli może by tak coś zrobić”

Obsada:      

Maja Myszkowiak   

Paulina Duda

Zespól muzyczny:

Andrzej Kisiel – gitara, werbel, przeszkadzajki

Valeria Dułyba – pianino, przeszkadzajki

Arkadiusz Kowalski – klarnet, przeszkadzajki

Reżyseria: Robert Kaczorowski

Scenariusz: na podstawie sztuki Grzegorza Sławińskiego „NUDA”

Scenografia: Maja Myszkowiak

Tekst pisenek „Aktorką być” i „Menu - et:  Paulina Duda, „Nuda” – autor nieznany

Kostiumy: Paulina Duda, Valeria Dułyba, Maja Myszkowiak,

Muzyka do piosenek: Łukasz Osiecki

Obsługa świateł: Kamil Krawczyk i Dawid Zabielski

Projekt plakatu i oprawa graficzna: Anna Myszkowiak

Opieka muzyczna: Andrzej Kisiel

Opiekunowie artystyczni Teatru: Robert Kaczorowski, Andrzej Kisiel

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij