Overview effect

Bursa od wielu lat współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej, czynnie uczestnicząc w spotkaniach organizowanych przez Towarzystwo. Przykładem mogą być spotkania świąteczno – noworoczne z udziałem władz naszego miasta oraz przedstawicieli Kościoła.

W dniu 14 czerwca  2021 roku nasi wychowankowie wzięli udział w spotkaniu przy futurystycznym portalu, który znajduje się na Placu Litewskim. Obiekt, przypominający wirtualne drzwi, to portal, który pozwala na wzajemną obserwację oraz nawiązanie kontaktu w czasie rzeczywistym z mieszkańcami Wilna. Konstrukcje, które stanęły w obu miastach, są identyczne. To wysokie  betonowe kręgi, wewnątrz których znajdują się ogromne lustra, które wyświetlają obraz z „drugiej strony” portalu.

Portal jest czymś w rodzaju biletu do podróży w czasie. Instalacja poprzez kamery i duży okrągły ekran przekazuje za pośrednictwem łącza internetowego obraz między Lublinem i Wilnem.

Uczestnicy spotkania mieli okazję wzajemnie się pozdrowić oraz połączyć się w tym trudnym czasie jakim jest pandemia.

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij