1998

Czołem! Pozazdrościłem tych pięknych wirtualnych wycieczek po muzeach, które proponują Wam Wychowawcy BSA. I cóż zainspirowały mnie, a efektem tego  jest  zaproszenie Was do wirtualnego zwiedzania Teatru im. St. Witkiewicza w Zakopanem. Niżej podaję Wam oczywiście linki do zwiedzania i strony internetowej teatru, jak również do 4 minutowego kolażu, który jest  wizytówką Teatru. Polecam. Warto zapoznać się z Teatrem, jego historią i repertuarem, a w kolażu możecie zobaczyć i podziwiać fragmenty spektakli.

Z Teatrem Witkacego łączy się również krótka przygoda naszego Bursianego Teatru, poprzednika Mrówy, Teatru Owczym Pędem po Wielbłądzie (szumnie nazywał się Teatr Komedii i Satyry Owczym Pędem po Wielbłądzie).

W 1998 roku Teatr Owczym Pędem po Wielbłądzie wystąpił na XIX Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju, gdzie za spektakl „Sztuka i życie, czyli Zielona Gęś z grochem i kapustą przyprawiona szczyptą rodzimego nonsensu”,  otrzymał Brązowy Róg Króla Jana,  a  Pan Andrzej St. Dziuk Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatr im. St. I. Witkiewicza zaprosił nas ze spektaklem , na występ w Zakopanem, oczywiście w Teatrze Witkacego. To było dla nas i jest niewyobrażalne, niesamowite wyróżnienie, zaszczyt, przeżycie. My młodzi, początkujący Bursiani teatrowcy na scenie charyzmatycznego teatru, magia i chleb ze smalcem. Była to pierwsza nasza wielka i niezapomniana przygoda. Był to też początek naszych spotkań w Horyńcu na Biesiadzie Teatralnej, tyle, że  dopiero po 10 latach, w 2009 roku  pojechał tam Teatr Zielona Mrówa.

W galerii możecie zobaczyć zdjęcie, które zrobiliśmy sobie przed teatrem w Zakopanem, trochę mało widać, bo sypał tak gęsty śnieg, że sami siebie nie widzieliśmy na odległość - ciekawostka - 2 metrów. Poza tym foty z występu i garderoby w Witkacym, a także materiały z Horyńca, od którego tak naprawdę wszystko się zaczęło.

Wirtualny spacer po teatrze St. Witkacego w Zakopanem

http://www.witkacy.pl/wirtualny-spacer.html

Strona Internetowa Teatru

http://www.witkacy.pl/

Teatr Witkacego – Collage:

https://www.youtube.com/watch?v=UGMln_gpeqI  4 min.

 

Robert K

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij