Warto zobaczyć


Milena Gałązka

 

Witam, mam na imię Milena i jestem w klasie maturalnej w Liceum plastycznym. Chciałabym zaprezentować część moich prac malarskich (olej, akryl) i rysunkowych (ołówek, węgiel). Powstały w ciągu ostatnich miesięcy. Jednym z moich ulubionych tematów w rysunku jest postać, ale myślę, że jednak swobodniej czuję się w malarstwie. Inspiruję się twórczością impresjonistów dlatego interesuje mnie wzajemne oddziaływanie barw, a także ruch światła. Lubię pracować w plenerze. Prace, które tutaj prezentuję namalowane zostały w Zamościu i w Kazimierzu Dolnym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Małgorzata Sekuła - parę słów o sobie
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urodziłam się 18 marca 1990 r. w Garwolinie. Obecnie jestem uczennicą maturalnej klasy Liceum Plastycznego w Lublinie na specjalizacji tkanina artystyczna.

 

Sztuki plastyczne są moją pasją. Moje obrazy wyrażają moją osobowość, to właśnie w nich jestem obecna, materializują moje fascynacje, uczucia, wrażenia, przemijający czas... .Jestem podróżnikiem, zapraszam do oglądania obrazów z początku mojej podróży.

 

 

 

 

 
Joanna ładowska - RYSUNEK
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jestem uczennicą klasy czwartej Liceum Plastycznego w Lublinie. Z ołówkiem nie rozstaję się nawet w nocy a ta wystawa jest właśnie tego efektem. Pierwszy raz odważyłam się pokazać prace szerszemu gronu, niż rodzina i przyjaciele (: Postaci z moich rysunków "żyją", patrzą gdzieś z głębi kartki i chociaż nie używają słów - mówią. Przekonaj się, popatrz im głęboko w oczy, bo OCZY SĄ ZWIERCIADŁEM DUSZY. Ale uważaj! One patrzą również na Ciebie.
Zapraszam na wernisaż wystawy prac moich i mojego taty (Łęczna, 05.02.2010r. Galeria Centrum Kultury, ul. Obrońców Pokoju 1, godz.18:00!)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Sofka

 

Kicińska Zofia - fotografie

http://www.photoblog.pl/raastafarian/

http://krrrakers.digart.pl/

 

 

 

 
Zielona Mrówa

Teatr Satyry „ Zielona Mrówa” powstał we wrześniu 2008r. Tworzą go mieszkańcy Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie – uczniowie  Zespołu Szkół Plastycznych, szkół muzycznych oraz liceów ogólnokształcących zebranych w jeden zespół przez opiekuna i instruktora Roberta Kaczorowskiego.

 

 

 

 

          Program „Przyjaźń, miłość, piorun i te… no… i przedmioty codziennego  użytku czyli same dobre wiadomości” , oparty na motywach „Teatrzyku Zielona Gęś” K. I. Gałczyńskiego. Od niego też wywodzi się  nazwa naszego teatru. Mimo, że „ Mrówa” z oczywistych względów jest zdecydowanie mniejszym okazem zoologicznym niż „ Gęś” , zaś „ Zielona Gęś” jest niedoścignionym ideałem dla „Zielonej Mrówy”, ale „ Zielona Mrówa” jest za to bardzo  pracowita , a przy tym potrafi również niewąsko uszczypać.

 

 

Nieliczni osobnicy  w liczbie  1  ciągle pytają nas o główną myśl i ideę, jakieś przesłanie… Otóż naszym przesłaniem jest: bawić  się i bawić innych. Absurd , nonsens i  pure nonsens z domieszką groteski to to, co „Zielona Mrówa” lubi najbardziej.  Dlatego rozumiemy człowieka, który tego nie rozumie, ale  nie rozumiemy człowieka, który nie lubi się śmiać  i… bawimy się dalej, czego i Wam życzymy!

 

Muzyka - Kamil Węgorek , Izabela Konar

Choreografia - Magdalena Pogoda  

Scenariusz – na motywach „ Teatrzyku Zielona Gęś ” K. I. Gałczyńskiego - zespół

Reżyseria –  Robert Kaczorowski

Opiekun – Robert Kaczorowski

 

VI Spotkania Teatralne "Zwierciadła", 26 03 2009 - zobacz zdjęcia