Koło plastyczne i wernisaże
Od 2000r. w BSA organizowane są wystawy plastyczne. Pomysł zrodził się z potrzeb wychowanków, aby mieszkający tutaj plastycy mieli szansę zaprezentowania swojego dorobku artystycznego w przyjaznym miejscu i wobec zainteresowanych osób.

Jest to dla nich zwykle pierwsza konfrontacja z widzem oraz krytyką, sytuacja kiedy odsłaniają swoja osobowość.  Poprzez prezentację swoich prac mogą poczuć się docenieni i dowartościowani. Wychowankowie bardzo lubią brać udział w wystawach, zarówno jako widzowie, jak i autorzy.

Na kilka miesięcy przed otwarciem pierwszej wystawy zawiązało się koło plastyczne. Przez kilka lat działało bardzo prężnie, a jego uczestnicy tworzyli mocną grupę plastyków bardzo świadomie poszukujących swojej drogi artystycznej. Obecnie zajęcia koła odbywają się w pracowni znajdującej się w BSA. Uczestnicy rysują, rzeźbią i malują; zwykle jest to studium postaci lub martwa natura. W ten sposób doskonalą swoje umiejętności i warsztat plastyczny.


Do maja 2008 r. odbyło się 48 wernisaży. Nie tylko jest to malarstwo czy rysunek, ale pokazujemy także inne formy plastyczne np. fotografia, instalacja, batik, makrami, tkanina, witraż papierowy, biżuteria; planujemy wystawę techniką szydełkowania.Od pewnego czasu wernisażom towarzyszą koncerty muzyków mieszkających w BSA, jak również osób zaproszonych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 2 lat działalność Koła poszerzyła się o wykonanie mozaiki na ścianie holu głównego  klatki schodowej, która jest elementem aranżacji wnętrza BSA. Młodzież uczy się nowej dla siebie techniki. W planach mamy wykonanie indywidualnych kompozycji tą techniką, która również wzbogacą wystrój placówki. Działalność plastyczna ewoluuje w zależności o potrzeb wychowanków jak i środowiska.