BIP


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
NA KRAWĘDZI ŚWIATŁA

 

 

 

Pomiędzy czernią a bielą mocniej wybrzmiewa muzyka i odbija się w słowach poetów.

A może to dusza tak śpiewa, a może wiatr...

 

25 XI 2015 Społeczność BSA oraz zaproszeni Goście uczestniczyli w jesienno- zaduszkowym wieczorze muzyki i poezji. Było to już trzecie tego typu spotkanie zorganizowane w Bibliotece BSA . Po raz pierwszy w przestrzeń r e f l e k s j i wkroczyliśmy w roku 2013 ( „ Stąpając w przestrzeń”) W roku ubiegłym naszą

p a m i ęć wypełniliśmy m i ł o ś c i ą w „ Pejzażu Niezapomnianym”. W bieżącym roku w różnych odcieniach szarości poszukiwaliśmy ś w i a t ł a.

Wysłuchaliśmy wielu poetów polskich zaczynając i kończąc na słowach A. Asnyka, ( cóż po nas zostanie – czyny ), poprzez wiersze między innymi: Stanisława Barańczaka – zmarłego 1 grudniu 2014 twórcę tzw. Nowej Fali, działacza Komitetu Obrony Robotników, Jacka Podsiadło i Romana Honeta, nagrodzonych w br. poetycką nagrodą Wisławy Szymborskiej, Karola Wojtyły - Człowieka który nawet w mroku widział Światło i za nim podążał i któremu poświęcony był rok 2015. Towarzyszyła nam muzyka Piotra Czajkowskiego, Benedetto Marcello, Andrew Lloyd Webbera, Grzegorza Turnaua, Lubelskiej Federacji Bardów.

 

Wszystkim Wykonawcom, Słuchaczom i Gościom serdecznie dziękuję

za stąpanie w przestrzeń, pejzaże niezapomniane i w s p ó l n e poszukiwanie światła.

 

 

Jadwiga Zarajczyk, bibliotekarz BSA