BIP


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Lublinie

 

Dnia 29.10.2015 o godz. 15:00 wychowankowie Bursy Szkół Artystycznych pod opieką Wychowawców: Pani Teresy Jarmosiewicz-Korbus i Pana Sławomira Białobłockiego wyjechali do Ogrodu Botanicznego w Lublinie.

Grupę po Ogrodzie oprowadzał Pan Przewodnik, który najpierw zaproponowal wszystkim obejrzenie rzadkich okazów krzewów cytrusowych a także nietypowych gatunków kaktusów.

Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszyły się także rosiczki, czyli rośliny, które żywią się owadami. Rośliny te mają bardzo specyficzny zapach przyciągający owady.

Po zapoznaniu z roślinami w szklarni, Przewodnik zaprosił do zwiedzenia Dworku Kościuszki, czyli miejsca gdzie przebywał Tadeusz Kościuszko. Zostało ono tak nazwane na Jego Cześć.

Oryginalny Dworek niestety został spalony w czasie wojny. Obecny jest próbą rekonstrukcji poprzedniego. W Dworku znajduje się bardzo ciekawa wystawa poświęcona Tadeuszowi Kościuszce, a także są tam repliki orginalnej broni z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej i mebli z tegoż okresu. Dworek jest po remoncie także widok jego z zewnątrz i wystrój pomieszczeń w środku robi ogromne wrażenie.

Po obejrzeniu Dworku Pan pokazał młodym ludziom krzewy występujące także i w Polsce np.:cisy, na czym zakończono zwiedzanie Ogrodu.

 

Wszystkim uczestnikom wycieczki bardzo podobały się wybrane przez Pana Przewodnika elementy przyrody i krajobrazu Ogrodu Botanicznego.