BIP


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Bookcrossing 2015

 

 

Barwnie i z muzycznym akcentem – tak Bursa Szkół Artystycznych zaznaczyła swój udział w Ogólnopolskim Święcie Wolnych Książek w Lublinie.

 

Ideą bookcrossingu jest wydobywanie książek z zacisza bibliotecznego i przekazywanie ich w przestrzeni publicznej, by przeczytane dotarły do jak największej liczby czytelników. Takie „ wędrujące” książki wg. danych organizatorów trafiają nawet do innych miast, państw, a nawet na inne kontynenty...Z tym większą więc dumą możemy napisać że i Wychowankowie Bursy Szkół Artystycznych mieli swój wkład w tegoroczną edycję Święta.

 

18. 06. 2015 wspólnie z pasjonatami czytania z innych placówek kulturalnych i szkolnych przemaszerowali głównymi ulicami Lublina, dzieląc się swoją radością czytania z mieszkańcami miasta. Były stroje z dawnych epok, skandowane i niesione z niemałym trudem hasła, dźwięki akordeonu, rozdawane książki, a przede wszystkim entuzjazm, jaki daje prawdziwie przeżywana pasja. Bo książki, myśli w nich zawarte dają radość, odwagę, inspirację, potrafią łączyć ponad czasem i przestrzenią.. co było wyraźnie widoczne w żywym zainteresowaniu przechodniów i wzruszeniu obdarowanych.

 

Organizatorem tej niezwykle udanej i cennej inicjatywy była p. mgr Teresa Jarmosiewicz- Korbus we współpracy z z p. mgr Magdaleną Paluch, a brało w niej udział kilkunastu wychowanków Bursy. Towarzyszył również bibliotekarz BSA, p. mgr Jadwiga Zarajczyk.

 

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!

 

Do zobaczenia za rok !!